Știri și evenimente

13-08-2018

Anunț privind programul de susținere a crescătorilor de ovine pentru comercializarea lânii

Primăria Pîrjol informează crescătorii înscriși în "Programul de susținere a crescătorilor de ovine pentru comercializarea lânii"  că termenul limită de depunere a documentelor doveditoare privind comercializare lânii este până la 1 Septembrie 2018.

Mai multe detalii găsiți în fișierul atașat.

27-07-2018

Anunț colectiv

Anunt colectiv pentru comunicarea prin publicitate

Se comunică emiterea unor acte administrative fiscale pentru următorii contribuabili

Primăria Pîrjol organizează în data de 04.09.2018, ora 10,00, la sediul Primăriei  examen de promovare în grad imediat superior
25-07-2018

Primăria Pîrjol organizează în data de 04.09.2018, ora 10,00, la sediul Primăriei examen de promovare în grad imediat superior.

Posturile deținute, probele și condițiile de desfășurare le veți regăsi în fișierul atașat.

Concurs pentru ocuparea funcției publice de execuție Consilier Principal clasa I compartiment Urbanism și achiziții publice
25-07-2018

Primăria comunei Pîrjol, județul Bacău, organizează concurs/examen în data de 31.08.2018 orele 10,00 și interviu în data de 03.09.2018, orele 10,00 pentru postul de Consilier Principal clasa I compartiment Urbanism și achiziții publice.

03-07-2018

Informare

Informare asupra modului de îndeplinire a Hotărârilor Consiliului Local al comunei Pîrjol, adoptate în anul 2017

12-06-2018

ANUNȚ COLECTIV

Anunț colectiv pentru comunicarea prin publicitate

Comuna Pîrjol anunță emiterea unor acte administrative fiscale pentru următorii contribuabili

23-05-2018

Anunț

Comuna Pîrjol anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ,, CONSTRUIRE POD PESTE RÎUL TAZLĂU, ÎN COMUNA PÎRJOL, JUDEȚUL BACĂU" propus a fi amplasat în comuna Pîrjol, județul Bacău.

Centrul militar județean Bacău
02-05-2018

Centrul militar județean Bacău

Centrul militar judeţean Bacău vă informează că  procesul de recrutare a rezerviştilor voluntari ai Armatei României, pentru anul 2018, se desfăşoară până la data de  08 iunie, cu activităţile de selecţionare a candidaţilor care doresc să încadreze funcţii de ofiţeri, maiştri militari, subofiţeri, soldaţi şi gradaţi rezervişti voluntari.

ÎN ATENŢIA TINERILOR CARE DORESC SĂ URMEZE CARIERA MILITARĂ!
08-03-2018

ÎN ATENŢIA TINERILOR CARE DORESC SĂ URMEZE CARIERA MILITARĂ!

Ministerul Apărării Naţionale prin Centrul militar judeţean Bacău desfăşoară activităţi de recrutare a candidaţilor - băieţi şi fete - pentru admiterea în instituţiile militare de învăţământ, pentru anul de învăţământ 2018- 2019, după cum urmează:

06-03-2018

Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor

Având în vedere situația epidemilogică actuală de la nivelul Uniunii Europene privind evoluția Influienței Aviare precum și prognozele epidemiologice pentru începutul anului 2018, factorul principal de transmitere și propagare virală, rămâne, în continuare, migrația păsărilor sălbatice, cu precădere a speciilor de apă (palmipede).

Privind riscul major în perioada imediat următoare, aducem atenției crescătorilor și deținătorilor de păsări din cadrul gospodăriilor următoarele:

APEL DE SELECTIE VERSIUNE SIMPLIFICATA
28-02-2018

APEL DE SELECTIE VERSIUNE SIMPLIFICATA

Masuri lansate: Asociatia G.A.L. Ulmus Montana anunta lansarea Apelului de selectie de proiecte Nr. 1/2018 pentru Masura M7/6B Promovarea formelor asociative in contextul valorificarii mostenirii culturale  in perioada 28.02.2018 – 04.05.2018.

Beneficiarii eligibili ai Masurii M7/6B Promovarea formelor asociative in contextul valorificarii mostenirii culturale  cuprind formele asociative (organizatii neguvernamentale, respectiv asociatii si fundatii).

Fondurile disponibile pentru masura lansate si suma maxima nerambursabila care poate fi acordata pentru un proiect sunt prezentate in documentul atașat.

Anunț post electrician
12-06-2017

Anunț post electrician

Primaria comunei Pîrjol , judetul Bacău  , organizează concurs /examen  in data de 12 iulie  2017, ora 10,00 si interviu in data de 14 iulie  2017 , ora 10,00  pentru ocuparea unui post contractual de executie pe durata nedeterminata , de muncitor calificat -electrician de întreținere și reparații – 1 norma .

PNDR
20-03-2017

PNDR

Primăria Pîrjol are un nou site!
02-11-2016

Primăria Pîrjol are un nou site!

Ne dorim ca pe această cale să venim în sprijinul cetăţenilor, oferindu-le dreptul la informaţia produsă şi gestionată de administraţia publică locală şi în acelaşi timp să fim o fereastră deschisă permanent tuturor celor ce vor să ne cunoască comuna şi pe noi.